Your SEO optimized title page contents Your SEO optimized title page contents
خانه / دسته‌بندی نشده / تمام موقوفات استان قزوین سنددار می شود

تمام موقوفات استان قزوین سنددار می شودسرویس :

قزوین
-


زمان :  
۱۳۹۷/۱/۲۸ – ۰۷:۵۸
شناسه خبر :
۶۹۹۸۸۷مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان قزوین:

تمام موقوفات استان قزوین سنددار می شود

خبرگزاری شبستان: مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان قزوین گفت: ان شالله اولین استانی خواهیم بود که تا پایان امسال همه موقوفات آن سند دار خواهند شد.

به گزارش خبرگزاری شبستان از قزوین به نقل از روابط عمومی اداره کل اوقاف و امورخیریه استان قزوین، حجت الاسلام غلامرضا عادل در کارگروه تخصصی حقوقی و ثبتی بیان کرد: خوشبختانه نگاه مثبت و عملکرد مدیریتی اداره ثبت استان به موضوع وقف یک رویکرد ترویجی است که گره گشای بسیاری از مشکلات این حوزه شده است.

 

وی اضافه کرد: در حوزه وقف و سند دار کردن موقوفات و رقبات توانسته ایم در ردیف استان های موفق و برتر قرار گیریم و در این زمینه تاکنون بیش از ۳ هزار رقبه از موقوفات استان قزوین سند دار شده است و امیدواریم زمینه سند دار شدن مابقی رقبات به تعداد ۳ هزار رقبه استان هم  فراهم شود.

 

مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان قزوین عنوان کرد: ان شالله اولین استانی خواهیم بود که تا پایان امسال همه موقوفات آن سند دار خواهند شد.

 

وی اعلام کرد: تاکنون بالغ بر ۸۰۰  موقوفه استان سند دار شده اند و قرار است تا پایان امسال هم مابقی پلاک های بدون سند که متعلق به منابع طبیعی است، تکلیف وضعیت و سند دار شود؛ تا کنون بالغ بر ۴۸۰ موقوفه استان هم در دادگاه خلع ید شده است.

 

وی نبود سند و همچنین نداشتن نقشه برای بعضی از موقوفه ها را از مشکلات اوقاف عنوان کرد.

 

در ادامه مدیر کل ثبت اسناد استان قزوین اظهار کرد: برای حفاظت از اراضی موقوفات بر اساس ضوابط و با رعایت بیت المال پیگیر امور هستیم و بهترین راه صیانت از آثار وقفی و موقوفات سنددار شدن آنهاست.

 

شهریار کناریوند خاطر نشان کرد: وقف از کارهای ارزشمندی است که موجب ثواب دنیوی و اخروی می شود و همه وظیفه داریم در ترویج فرهنگ آن در جامعه تلاش کنیم.

 

پایان پیام/293


ضمیمه :

کلید ‫واژه‌ها:

|

|

|


Source link

درباره ی مصطفی

همچنین ببینید

۲۷ طرح عمرانی بهداشتی در چهارمحال و بختیاری بهره برداری می شود

به گزارش خبرگزاری شبستان از شهرکرد، ارسلان خالدی فر، رئیس دانشگاه علوم پزشکی و …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *